Zakładanie lokacji 6PHGXqiC_o

Ketterdam
konto specjalne
Ketterdam
Pochodzenie : Kerch
Stanowisko : szef szefów
https://kerch.forumpolish.com

Zakładanie lokacji

11.05.20 18:47
lokacja

Zakładanie lokacji

W spisie brakuje lokacji, w której chciałbyś zagrać? Możesz stworzyć własną. Skorzystaj z poniższego kodu:

Kod:

[b]gdzie:[/b] link do subforum, gdzie ma znaleźć się lokacja
[b]nazwa lokacji:[/b]
[b]opis:[/b]
[b]obrazek:[/b] tylko orientacja pozioma, prosimy również o utrzymanie klimatu.

UWAGA! Odpowiednio opisane lokacje z dołączonymi klimatycznymi fotografiami, będą nagradzane dwoma punktami fabularnymi.

Temat ten jest również odpowiedni, jeżeli zajdzie potrzeba założenia subforum z mieszkaniem postaci. W pole "subforum" należy wówczas uwzględnić wybraną przez was dzielnicę, według opisu tutaj. Nie należy zapominać, że wasz wybór powinien uwzględniać status majątkowy postaci.

■ Geldstraat - przeznaczona dla postaci o statusie zamożny oraz bogaty, zamieszkującej okazałe domostwa, nie zaś mieszkania. Rodziny radnych zamieszkują w obrębie jednej rezydencji.

■ Dzielnica finansowa - przeznaczona dla postaci o statusie bogaty lub średniozamożny, to głównie przestronne mieszkania wyremontowanych kamienicach.

■ Dzielnica uniwersytecka - to w największej mierze internat, przeznaczony dla studentów lub mieszkania, dzielone w kilka osób.

■ Pokrywka - dzielnica rozrywkowa, roi się tu od turystów. Przeznaczona dla postaci o statusie średniozamożny (choć z uwzględnieniem, że nie jest to właściwe miejsce dla ceniących sobie spokój).

■ Baryłka - im dalej w głąb Baryłki, tym ulice są ciaśniejsze i ciemniejsze, a porachunki gangów bardziej wystawione na światło dzienne. Przeznaczona dla członków gangów i postaci o statusie klasy robotniczej. Nędzarze zamieszkują dzielnicę biedoty.

■ Prowincja - przeznaczona dla postaci posiadających gospodarstwa rolne za miastem.

Ezra Hernau
• piekielnik •
Ezra Hernau
Pochodzenie : Fjerda
Stanowisko : Ochroniarz na kontrakcie rodu Groeneveldt
https://kerch.forumpolish.com/t262-ezra-hernau#822
gdzie: Dzielnica finansowa
nazwa lokacji: Mieszkanie Hernau
opis:  Mieszkanie na pierwszym piętrze jednej z odnowionych kamienic.

gdzie: powyżej, jak zostanie stworzone subforum
nazwa lokacji: Salon
opis: Przestronne, pozbawione zbędnych ozdób pomieszczenie z nieco osmolonym kominkiem, nad którym znajduje się prostej budowy szabla. Goście mogą spocząć na szerokiej sofie i przy szklanym stolikiem, przypominającym nieco lodową taflę - widok na przysłonięte okno. Dodatkowe fotele. Pod ścianami znajduje się kilka półek z księgami, pergaminami i świecznikami. Salon zachowany w czerni, bieli i elementami czerwieni oraz błękitu. Raczej surowy klimat, chociaż można zauważyć kilka drewnianych zabawek, ususzonych w wazonie kwiatów, czy skrzynię i futro na podłodze - wszystkie wydają się być totalnie nie pasować  do reszty. Widocznie brakuje tu kobiecej ręki.
obrazek: o ten

gotowe

Taisiya Berezoskaya
• akwatyk •
Taisiya Berezoskaya
Pochodzenie : Ravka
Stanowisko : ekskluzywna niewolnica; związana kontraktem z rodziną Van Eck, smętna zjawa na kupieckim statku, wodna wiedźma
https://kerch.forumpolish.com/t244-anastaisiya-berezoskaya#416
gdzie: Geldstraat
nazwa lokacji: Posiadłość Van Ecków

gdzie: Posiadłość Van Ecków
nazwa lokacji: Brama
opis: Okazała brama wjazdowa to wizytówka pompatycznej posiadłości jednej z najzamożniejszych rodzin kupieckich w Ketterdamie. Równie solidna co widowiskowa zachwyca każdego przechodnia, który przechadza się po Geldstraat. Jest to też obowiązkowy przystanek podczas wszelkich obchodów straży przybocznej odzianej w rodzinne barwy.
obrazek: https://i.pinimg.com/originals/e9/40/a9/e940a929ba7e41d13ff741608e5642b7.jpg


gotowe

Liselotte Van Eck
• wyższe sfery •
Liselotte Van Eck
Pochodzenie : Kerch
Stanowisko : córeczka tatusia
https://kerch.forumpolish.com/t287-liselotte-van-eck
gdzie: Posiadłość Van Eck (jak tylko zostanie stworzona)
nazwa lokacji: korytarz na pierwszym piętrze
opis: Jasny oraz przestronny, zdobiony misternymi płaskorzeźbami zdradzającymi kunszt oraz talent artysty, a także zapierającymi dech obrazami przedstawiającymi dalekie od Ketterdamu ziemie, korytarz jest utrzymany w tonacji bieli oraz złota. Prowadzą doń marmurowe schody, na których to został nałożony dla bezpieczeństwa właścicielek bucików o wysokich obcasach czerwony dywan. Na mijanych stoliczkach można dojrzeć wazony ze świeżo ściętymi kwiatami, których subtelny aromat unosi się w powietrzu. Na pierwszym piętrze mieszczą się pomieszczenia bardziej reprezentacyjne, saloniki oraz pokój muzyczny dla bardziej znamienitych gości, a także okazała biblioteka.
obrazek: klik


gotowe

Nettie Kortier
• szumowiny •
Nettie Kortier
Pochodzenie : Kerch
Stanowisko : Nielicencjonowany medykus Szumowin
https://kerch.forumpolish.com/t238-nettie-kortier#395
gdzie: https://kerch.forumpolish.com/f38-barylka
nazwa lokacji: Mieszkanie Kortier
opis: Mieszkanie, a zarazem gabinet, na pierwszym piętrze kamienicy położonej niedaleko Listewki i Klubu Wron

gdzie: Mieszkanie Kortier
nazwa lokacji: Gabinet
opis: Większy z dwóch pokojów został własnoręcznie przerobiony na gabinet medykusa. Biurko w pobliżu okna najczęściej zagracone jest stertą książek oraz własnoręcznych notatek. W pomieszczeniu znajduje się również regał zawierający narzędzia, lekarstwa oraz bandaże, bez których niemożliwe byłoby świadczenie usług medycznych. Obok niego umiejscowiony jest prosty drewniany stół, na którym wykonywane są zabiegi. Ostatnim z elementów jest łóżko, przeznaczone dla osób w złym stanie. Ze względu na częsty bałagan powodowany przez pacjentów, pokój sprzątany jest bardzo często i utrzymany w porządku. Okno zaopatrzone jest w zasłony, które pozwalają na zachowanie prywatności w czasie wizyt.
obrazek:klik

dodano

Margaret Knovta
• uzdrowiciel •
Margaret Knovta
Pochodzenie : Kerch
Stanowisko : Praca dorywcza jako Kwiaciarka, obrzeże miasta w Pokrywce
https://kerch.forumpolish.com/t235-w-budowie-margaret-knovta#390
gdzie: Pokrywka
nazwa lokacji: Kwiaciarnia
opis: Kwiaciarnia szeroka na dwa metry, a wysokość tego budynku mierzy sobie tyle samo. Jej główna budowla zrobiona jest z czterech grubych belek z drewna, pomieszczenie to nie posiada ścian. Lecz posiada dach wykonanych również z drewna. Na samym środku zaś stoi stolik oraz kilka pomniejszych stołeczków na których stoją kwiaty. Pomieszczenie jest tak zagospodarowane by kwiaty były rozmieszczone na każdym centymetrze tego pomieszczenia. I mimo to kompozycja kwiatów się zgadzała dla samej kwiaciarki Mariov, która prowadzi ten biznes. Klienci sklepu najczęściej stają przed budynkiem ustawieni w kolejce do zakupu kwiatów.
obrazek: Ten tutaj

dodane ze zmienioną ilustracją, załączona nie pasuje do klimatu forum.

Kai Drozdov
• szumowiny •
Kai Drozdov
Pochodzenie : Kerch
Stanowisko : koszmarny bliźniak i naganiacz Wron
https://kerch.forumpolish.com/t227-kai-drozdov
gdzie: mieszkania, pokrywka
nazwa lokacji: Mieszkanie rodzeństwa Drozdov
opis: Niewielka przestrzeń  ulokowana w mansardzie jednej z węższych kamienic Pokrywki, w głośnej, barwnej uliczce, z której niedaleko już do Baryłki.

gdzie: Mieszkanie rodzeństwa Drozdov
nazwa lokacji: Mniejsza sypialnia
opis: Ciasny pokój o surowych, białych ścianach i ciemnej, drewnianej podłodze. Nieco nieszczelne okno, które zimą wpuszcza do pomieszczenia ostre powiewy chłodu, wychodzi na dach sąsiadującej kamienicy, jest to więc jedyny kąt mieszkania, w którym można choć częściowo uciec przed wiecznym krzykiem Pokrywki. Poza wąskim łóżkiem o kutej ramie, zdołała się tu zmieścić stara szafa o skrzypiących drzwiach, długie, zamglone ze starości lustro i zamykana na kłódkę skrzynia. Choć skromna, sypialnia sprawia wrażenie przytulnej i czystej, a oznak codziennego życia można dopatrywać się w poukładanych na podłodze książkach, koszulach poprzewieszanych przez ramę łózka i kilku taliach kart porozkładanych na wysłużonym materacu.
obrazek: klik

dodane

Wouter Groeneveldt
• substantyk •
Wouter Groeneveldt
Pochodzenie : Kerch
Stanowisko : Dziedzic Groeneveldtów
https://kerch.forumpolish.com/t340-wouter-groeneveldt
Prośba o nowe subforum:
gdzie: Geldstraat
nazwa lokacji: Posiadłość Groeneveldtów

nazwa lokacji: Główna brama
opis: Główna brama do posiadłości Groeneveldtów, która za sobą skrywa wiele tajemnic. Jedna z bardziej okazałych, biorąc pod uwagę, że właściciel posiadłości zasiada w Radzie Kupieckiej. Zazwyczaj kręci się tutaj przynajmniej dwójka strażników w kaftanach z rodowymi barwami. Wśród licznych plotek, przoduje ta opowiadająca o tym, że jeden z ich zakontraktowanych griszów własnoręcznie wykonał całą bramę, a po zleceniu zniknął, by nikt inny nie mógł mieć dokładnie takich samych wrót.
obrazek: https://i.imgur.com/5D0QCug.png

nazwa lokacji: Mniejszy pokój gościnny
opis: Pomieszczenie, do którego trafiają pojedynczy goście posiadłości. Od razu czuć przytulną i ciepłą atmosferę bijącą od zawsze rozpalonego kominka. Meble wykonane z ciepłego odcienia dębu dodają dojrzałości ale bez przytłaczającego efektu. Okna skierowane  na zachód pozwalają na wyjątkowy widok podczas schyłku dnia.
Kilka foteli ze skórzanym obiciem otacza centralny, niewielki stolik, przy którym zazwyczaj odbywają się najważniejsze rozmowy.
obrazek: https://i.imgur.com/yhbnL8E.png

dodane

Antoon Beudeker
• wyższe sfery •
Antoon Beudeker
Pochodzenie : Kerch
Stanowisko : kupiec
https://kerch.forumpolish.com/t304-antoon-beudeker#743
gdzie: tutaj
nazwa lokacji: Jadalnia
opis: Pomieszczenie o wysokim jak na mieszkanie sklepieniu. W jego centrum znajduje się podłużny stół, który na co dzień nakrywa się tylko dla dwóch osób. Kredens mieści kilka zastaw z shuhańskiej porcelany. W trakcie posiłków zapala się świece nabite na świeczniki, zwłaszcza, jeżeli odbywają się wieczorem. Krzesła dostawia się w razie potrzeby. Pan domu często zaprasza kontrahentów na wystawne kolacje, odbywają się właśnie tutaj.
obrazek: tutaj

gotowe

Leif Blomstedt
• wolny strzelec •
Leif Blomstedt
Pochodzenie : Fjerda
Stanowisko : asystent ambasadora, ambasada Fjerdy
https://kerch.forumpolish.com/t220-leif-blomstedt#326
gdzie: Dzielnica Finansowa
nazwa lokacji: Mieszkanie Blomstedta
opis: Sporych rozmiarów przestrzeń mieszkalna zlokalizowana na najwyższym piętrze jednej z kamienic w dzielnicy finansowej.

nazwa lokacji: Jadalnia
opis: Zdecydowanie najprzytulniejsza część lokum. Na samym środku pomieszczenia został wstawiony ręcznie robiony stół, który został w mieszkaniu po poprzednich właścicielach. Chociaż na co dzień jada tutaj tylko właściciel, w przypadku przyjmowania większości ilości gości, może się tutaj swobodnie posilić aż osiem osób. Oprócz typowego wyposażenia jadalni znajduje się tutaj także kredens z odświętną zastawą stołową oraz kominek, który w chłodniejsze dni zapewnia dodatkowe ciepło. Na ścianach powieszono obrazy przedstawiające lokalne krajobrazy.
obrazek: klik!

nazwa lokacji: Kuchnia
opis: Najjaśniejsze pomieszczenie w całym mieszkaniu z wielkim oknem wychodzącym na ogrody dzielnicy finansowej. Kuchnia została wyposażona w nowoczesne sprzęty dostępne w Ketterdamie. Na parapetach w doniczkach hodowane są domowe zioła wykorzystywane w przygotowywanych tutaj daniach. Można tu także znaleźć sporych rozmiarów ławę z dostawionymi do niej krzesłami oraz ławkę. Co jakiś czas dostawione są tutaj świeże kwiaty w wazonie.
obrazek: klik!

nazwa lokacji: Gabinet
opis: Za wystrój tego średnich rozmiarów gabinetu w dużej mierze odpowiadają poprzedni właściciele lokalu i w gruncie rzeczy od ich wyprowadzki niewiele się tutaj zmieniło. Drewniane podłogi zaczęły skrzypieć, a po wyglądzie ścian można łatwo poznać, że pomieszczenie odbyło poprzednią renowację dobry kawałek czasu temu. Na szczęście większość tych niedoskonałości udało się ukryć masywnymi biblioteczkami oraz regałami z gablotami. W zamyśle pokój ten miał służyć za domową bibliotekę, jednak niedawno wstawiono tutaj ręcznie robione biurko, fotel oraz kilka krzeseł, aby zwiększyć jego funkcjonalność pomieszczenia.
obrazek: klik!

nazwa lokacji: Salon
opis: Jedno z dwóch największych pomieszczeń w mieszkaniu. Nie licząc dwóch wielkich kanap oraz foteli, poza meblościanką z bibelotami zajmującą całą jedną ścianę, nie ma tutaj zbyt wielu mebli, które mogłyby rozpraszać uwagę. Najbardziej charakterystycznym elementem pokoju jest sporych rozmiarów kolorowy dywan, który estetycznie kontrastuje z podłogą z drewna orzechowego. Wnętrze zdecydowanie przystosowane do goszczenia sporej ilości osób.
obrazek: klik!

nazwa lokacji: Sypialnia
opis: Największe pomieszczenie w mieszkaniu oraz jedyne, które w ostatnim czasie przeszło gruntowny remont z powodu niespełnianie odpowiednich standardów. Pokój jest teraz utrzymany w zielonej kolorystyce, która przełamywanej brązowymi elementami wystroju takimi jak masywne łóżko, szafki nocne czy sporych rozmiarów szafa. Ważnym elementem sypialni jest sporych rozmiarów kufer z najbardziej osobistymi rzeczami właściciela, który ma nawet zamontowaną kłódkę.
obrazek: klik!

gotowe

Selene Dixon
• alchemista •
Selene Dixon
Pochodzenie : Nowoziem
Stanowisko : Lalkarka, Płatna zabójczyni
https://kerch.forumpolish.com/t225-selene-dixon#412
gdzie: Dzielnica Finansowa
nazwa lokacji: Dixon Poppekas - sklep z lalkami
opis: Czysty i schludny, dobrze utrzymany i oświetlony sklep z  dużym wyborem zabawek, który głównie słynie z lalek wielu kolorów i rozmiarów wytwarzanych na miejscu. Meble w sklepie stanowią mieszankę różnych stylów, jednak wszystko daje przyjemny dla oka i zachęcający do zakupu rezultat. Kilkoro pracowników obsługuje kilentów, podczas gdy właścicielka i producentka lalek zajmuje się swoim facehm na zapleczu, do którego prowadzi długi korytarz i do którego nikt niepowołany nie ma wstępu. To właśnie dzięki dominującym w tym przybytku lalkom nazwa sklepu jak i jego właścicielka są rozpoznawalne wśród bogatszej części społeczności miasta.
obrazek: klik

dodane, +2 punkty

Ezra Hernau
• piekielnik •
Ezra Hernau
Pochodzenie : Fjerda
Stanowisko : Ochroniarz na kontrakcie rodu Groeneveldt
https://kerch.forumpolish.com/t262-ezra-hernau#822
gdzie: O tu
nazwa lokacji: Biblioteczka i gabinet
opis: Schludne, wypełnione wonią pergaminów i wosku pomieszczenie, ma cel stricte użytkowy. Niewielka biblioteczka i  prowizoryczny rodzaj gabinetu w jednym, gdzie Hernau załatwia bardziej prywatne interesy. W odróżnieniu od pozostałych części mieszkania, znajduje się tu nieco więcej dodatków, zazwyczaj przedmiotów nie do końca kercheńskiego pochodzenia.  Także broni. W pomieszczeniu wydaje się wyjątkowo chłodno, a jedyne ciepło roztaczać mogą rozstawione w kilka miejscach świece. Pomieszczenie zazwyczaj zamykane na klucz z widocznym brakiem nawet dziecięcej obecności.
obrazek: o ten

gdzie: O tu
nazwa lokacji: Sypialnia
opis: Utrzymana w chłodnych barwach sypialnia, w pewien sposób nawiązuje do pochodzenia właściciela. Raczej puste w meble. W centrum znajduje się zaścielone łóżko, obok dwa stoliki i szafy w rogach - prawdopodobnie na ubrania i na książki. Widok na znośną okolicę wokół kamienicy daję wysokie okno, często przysłonięte. Nieodłącznym komponentem są świeczki i świece, oraz sporych rozmiarów, drewniana skrzynia.
Na podłodze oprawione, miękkie skóry kilku dzikich zwierząt i komplet drewnianych mieczy na ścianie.
obrazek: o ten

dodane

Andrine Rundstrom
• zakontraktowany •
Andrine Rundstrom
Pochodzenie : Fjerda
Stanowisko : pracownica cukierenki
https://kerch.forumpolish.com/t409-andrine-rundstrom#2116
gdzie: prosiłabym o stworzenie subforum dla Cukierenki w Baryłce
nazwa lokacji: Wnętrze
opis: Wchodzący po raz pierwszy może odnieść wrażenie, że pomylił lokale. Cukierenka od progu nie wygląda bynajmniej na burdel w standardowym tego słowa znaczeniu. Wysmakowane wnętrze utrzymane w jasnych kolorach istotnie mogłoby przywodzić na myśl cukiernię - stąd na ladzie faktycznie stoją łakocie z różnych stron świata. Klient decyduje, którego przysmaku zakosztuje tej akurat nocy i w zależności od tego co wybrał, pracownica zaprowadzi go do odpowiedniego pomieszczenia w głębi budynku. Wszystko w atmosferze dyskrecji.
obrazek: tutaj


gdzie: Cukierenka
nazwa lokacji: Buduar Lucretii
opis: Zakup łakoci popularnych w fjerdańskich stronach zaprowadzi wprost do pokoju Lucretii. Niechęć do słodyczy mieszkańców tamtego regionu przeszła już do ketterdamskiej kultury, odnajdując miejsce nawet w żartach na temat Fjerdan, stąd wielu klientów taka opcja wręcz dziwi. Pomieszczenie utrzymane jest w bieli i błękicie, a podłogę wyścieła dywan wiernie imitujący futra niedźwiedzia polarnego. Nad łóżkiem zawieszono udrapowany baldachim z cienkiej przejrzystej tkaniny, poprzetykanej przezroczystymi koralikami. Umieszczono tu kilka stworzonych przez alchemistów świateł, które zalewają pokój błękitnym lub zielonkawym półmrokiem, dającym ułudę zorzy. Buduar ogrzewa palenisko, które dzięki griszackim specyfikom cieszy oko płomieniami o niestandardowych barwach. W kącie, oparte o ścianę, stoi duże zwierciadło w srebrnej ramie. Cały dobytek Andrine mieści się w jednym kufrze. Wystrój jest dosyć surowy jak na dom publiczny, ale odnajduje swoich amatorów. Do głównego pokoju przylega mniejszy, gdzie mieści się łazienka.
obrazek: tutaj

dodane, +1

Margaret Knovta
• uzdrowiciel •
Margaret Knovta
Pochodzenie : Kerch
Stanowisko : Praca dorywcza jako Kwiaciarka, obrzeże miasta w Pokrywce
https://kerch.forumpolish.com/t235-w-budowie-margaret-knovta#390
gdzie: Pokrywka

nazwa lokacji: Mieszkanie Margaret

opis:

Salon, sypialna i jadalnia w jednym

Mieszkanie to w głównej mierze wykonane jest z drewna oraz po części z kamienia, co daje niecodzienne odczucia względem tego. Zaraz po wejściu można dostrzec jedno z największych pomieszczeń w całym tym pomieszczeniu. Naprzeciwko drzwi można dostrzec łóżko wraz z materacem i dwoma poduszkami, przykryte cienkim kocem. Wokół kominka rozstawione są lampiony, a na samym środku jest właśnie on, miejsce główne do ogrzewania tego mieszkania. Po prawej jak i lewej stronie stoją dwie kanapy na których można się rozsiąść, jest tam również stolik odpowiedni do postawienia szklanki czy też zjedzenia sobie posiłku*. Nad kominkiem zawisło zdjęcie Świętej, tej która pierwsza miała moc uzdrawiania. Obok łóżka stoi również wysoka, ale dość wąska szafa na ubrania. Wszelakie dania gotowane są nad ogniskiem domowy, a spożywa się je spoglądając na latające płomyki w kominku.
Nad łóżkiem znajduje jedyne okno zamykane drewnianymi drzwiczkami i blokowane kawałkiem metalu od wewnątrz by nie mogły zostać otwarte od zewnątrz.

W dalszej części pokoju stoi specjalne miejsce na drewno do rozpalania ogniska oraz stare gazety.

obrazek: O ten

*na obrazku tego nie ma, ale by się przydał

Sponsored content

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach