Pytania, propozycje, błędy 6PHGXqiC_o

Ketterdam
konto specjalne
Ketterdam
Pochodzenie : Kerch
Stanowisko : szef szefów
https://kerch.forumpolish.com
lokacja

Pytania, propozycje, błędy

Wyłapałeś błąd rzeczowy, ortograficzny lub literówkę? A może masz pytanie techniczne lub propozycję na usprawnienie forum, nowe osiągnięcie czy rozwiązanie fabularne? Nie krępuj się, napisz do nas. Administracja zastrzega sobie prawo do zebrania niektórych pytań i dopisania ich do forumowego FAQ.

Leif Blomstedt
• wolny strzelec •
Leif Blomstedt
Pochodzenie : Fjerda
Stanowisko : asystent ambasadora, ambasada Fjerdy
https://kerch.forumpolish.com/t220-leif-blomstedt#326
Pytania, propozycje, błędy UmKr0OM
klik!W mechanice ogólnej, ostatnia grupa wiekowa chyba ma nieodpowiednią liczbę punktów wpisaną (pewnie miało być 350, a nie 150) ❤

Maurits Kolstee
• szumowiny •
Maurits Kolstee
Pochodzenie : Kerch
Stanowisko : egzekutor szumowin
https://kerch.forumpolish.com/t178-maurits-kolstee
Leif Blomstedt napisał:Pytania, propozycje, błędy UmKr0OM
klik!
W mechanice ogólnej, ostatnia grupa wiekowa chyba ma nieodpowiednią liczbę punktów wpisaną (pewnie miało być 350, a nie 150) ❤

Faktycznie było tam trochę zbyt mało punktów, wciąż będzie to jednak mniej niż w pozostałych grupach wiekowych ze względu na to, że mechanika zakłada iż z wiekiem zmysły odrobinę się przytępiają, stąd ta dysproporcja.

Margaret Knovta
• uzdrowiciel •
Margaret Knovta
Pochodzenie : Kerch
Stanowisko : Praca dorywcza jako Kwiaciarka, obrzeże miasta w Pokrywce
https://kerch.forumpolish.com/t235-w-budowie-margaret-knovta#390
Planujecie wprowadzić bardziej szczegółową listę grywalnych postaci np. dokładniejsze opisanie co może uzdrowicielka, co nie może. Dla tych osób co nie czytały książek. Jaki typ mocy jest zabroniony na forum wraz z z ilościami ( miejscami) ograniczonymi? Byłoby to miłe.

Ayaan Malviya
• zakontraktowany •
Ayaan Malviya
Pochodzenie : Ravka
Stanowisko : żigolak
https://kerch.forumpolish.com/t192-ayann-malviya
W mechanice griszów przy uzdrowicielach w liście (którą trzeba rozwinąć) są wyszczególnione rzeczy, na które mogą sobie pozwolić przy pomocy Małej Nauki:
Pytania, propozycje, błędy MAwcEP6
Nie wiem co masz dokładnie na myśli pisząc jaki typ mocy jest zabroniony na forum, na forum mamy określone typy griszy, w które mogą wcielić się gracze. Są to ciałobójcy, uzdrowiciele, formatorzy, piekielnicy, akwatycy, szkwalnicy, substantycy i alchemiści. Więcej przeczytasz o nich w mechanice griszy.
Jedyne ograniczenie co do tworzenia postaci griszy znajduje się w regulaminie:
b). każdemu graczowi przysługuje prawo do posiadania tylko jednej postaci griszy na wszystkie trzy dozwolone multikonta.

Cináed Ó Phaidin
• wolny strzelec •
Cináed Ó Phaidin
Pochodzenie : Wyspa Tułacza
Stanowisko : Czeladnik w warsztacie rusznikarskim
https://kerch.forumpolish.com/t221-cinaed-o-phaidin
Szanowni Państwo,
wychodzę z propozycją założenia Discorda forumowego. Obecny czat nie jest zły, ale ma swoje liczne wady - jedną z nich jest potrzeba wchodzenia na niego i często pisania, bo w innym przypadku użytkownik zostanie z niego wyrzucony. Ponadto czat słabo działa na urządzeniach mobilnych. Nie ma możliwości wstawiania fajnych emotek ani gifów. Discord rozwiązałby te problemy. Ponadto istnieją specjalne boty na Discorda, dzięki którym gracze wcale nie muszą posiadać konta na komunikatorze, żeby go używać.
Proszę o rozpatrzenie mojej propozycji.
Podpisano
Ja

Gość
Gość
avatar
Nie mam w zwyczaju narzekać na wygląd forum ani błagać na kolanach zmiany, ale tym razem chyba muszę - czy dałoby się może zwiększyć czcionkę na stronie głównej (każdą) forum? Może to ja zaczynam ślepnąć, bo wcześniej nie miałam takich problemów, ale teraz czuję się dosłownie jak kret; w postach jest wszystko świetnie i pięknie, ale te działy, podfora, opisy działów są taką czcionką dla mróweczek D:
A jeśli nie wszędzie, to chociaż proszę o zwiększenie jej w statystykach i liście gończym (userach) <3

Petra Jansen
• formator •
Petra Jansen
Pochodzenie : Ravka
Stanowisko : Stoi za barem w Listewce, a czasem bawi się w gumowe ucho po wszelkich kasynach;
https://kerch.forumpolish.com/t249-petra-jansen#444
Lalique Calhoun napisał:Nie mam w zwyczaju narzekać na wygląd forum ani błagać na kolanach zmiany, ale tym razem chyba muszę - czy dałoby się może zwiększyć czcionkę na stronie głównej (każdą) forum? Może to ja zaczynam ślepnąć, bo wcześniej nie miałam takich problemów, ale teraz czuję się dosłownie jak kret; w postach jest wszystko świetnie i pięknie, ale te działy, podfora, opisy działów są taką czcionką dla mróweczek D:
A jeśli nie wszędzie, to chociaż proszę o zwiększenie jej w statystykach i liście gończym (userach) <3

Per primo podpisuję się pod tym, gdyż sama, nawet z okularami na nosie, dostawałam oczopląsu totalnego i siedziałam z nosem przy ekranie, a to niezdrowe. Póki co powiększyłam sobie forum manualnie do 110% i wygląda o niebo lepiej, więc sugeruję albo zrobić właśnie to, albo powiększyć czcionkę XD

Per secundo - czy można zmienić kolor komunikatu o edycji posta? I wielkość w sumie też? Póki co jest w zupełnie innym odcieniu czerwieni niż reszta czerwieni na forum i strasznie się odcina od całości, wręcz daje po oczach.

thank you from the mountain ♥

Sylvana Elsbroek
• szkwalnik •
Sylvana Elsbroek
Pochodzenie : Ravka
Stanowisko : Żeglarz, przemytnik
https://kerch.forumpolish.com/t200-sylvana-elsbroek
Petra Jansen napisał:
Per secundo - czy można zmienić kolor komunikatu o edycji posta? I wielkość w sumie też? Póki co jest w zupełnie innym odcieniu czerwieni niż reszta czerwieni na forum i strasznie się odcina od całości, wręcz daje po oczach.

thank you from the mountain ♥

wpisz w poście ruletka pomiędzy [ ] na końcu posta i wiadomość o edycji posta zniknie <3

ps. jeśli chodzi o pierwszą część pytania to ktoś się tym zajmie w najbliższym czasie, ale niestety ja się na tym nie znam więc to jak wróci ktoś inny;

Petra Jansen
• formator •
Petra Jansen
Pochodzenie : Ravka
Stanowisko : Stoi za barem w Listewce, a czasem bawi się w gumowe ucho po wszelkich kasynach;
https://kerch.forumpolish.com/t249-petra-jansen#444
Sylvana Elsbroek napisał:
Petra Jansen napisał:
Per secundo - czy można zmienić kolor komunikatu o edycji posta? I wielkość w sumie też? Póki co jest w zupełnie innym odcieniu czerwieni niż reszta czerwieni na forum i strasznie się odcina od całości, wręcz daje po oczach.

thank you from the mountain ♥

wpisz w poście ruletka pomiędzy [ ] na końcu posta i wiadomość o edycji posta zniknie <3

dzięki, dobrze wiedzieć, że jest taka opcja!! XD <3

ale imo i tak powinniście zmienić kolor komunikatu, bo nie wszyscy będą o tym wiedzieli i to, co jest obecnie jest MAMUCIE

Ove Nerison
• piekielnik •
Ove Nerison
Pochodzenie : Fjerda
Stanowisko : Myśliwy.
https://kerch.forumpolish.com/t243-ove-nerison
Możliwe, że jest to gdzieś w tekście, ale w skali od 1 do 10 daję swojej spostrzegawczości ocenę poziomu podłogi, więc jakby wyszło, że powinnam wystukiwać numer do okulisty, a nie treść w KP... to poproszę o link w wademekum, dalej sobie poradzę. ;w;

Czy użycie mocy jest w jakiś szczególny sposób oczywiste dla griszy? Poza wizualnymi dowodami (wywołanie iskry/poruszenie wodą/zasklepienie rany) odczuwają to jakoś cieleśnie, intuicyjnie, psychicznie? Wiedzą czy robią to dobrze, czy źle, np. kiedy operują? Chodzi, przykładowo, o „spowolnienie akcji serca” przez uzdrowicieli — formalnie nie widać tego gołym okiem, więc czy jest szansa, że postać wykorzystała na kimś moc, nie mając o tym pojęcia?

Rozumiem, że do bardziej skomplikowanych akcji potrzebna jest wiedza, ale do jakichś przypadkowych? Czy takiemu szkwalnikowi, zanim zrozumiał, że szkwalnikiem rzeczywiście jest, zdarzało się wcześniej wywołać podmuch wiatru, np. pod wpływem emocji albo tak o, bo machnął sobie ręką?

*rzuca stołami* Skąd grisza wie, że jest griszą? I skąd inni wiedzą, że nim jest?
W sensie, w temacie jest wzmianka o przymusowym werbunku dzieci z Ravki posiadających dar. Ale na jakiej podstawie to weryfikują?

Więcej grzechów nie pamiętam, ale pewnie jeszcze tu wrócę. ;;;;;

___
edit: dziękuję. < 3



Ostatnio zmieniony przez Ove Nerison dnia 31.05.21 12:03, w całości zmieniany 1 raz

Sylvana Elsbroek
• szkwalnik •
Sylvana Elsbroek
Pochodzenie : Ravka
Stanowisko : Żeglarz, przemytnik
https://kerch.forumpolish.com/t200-sylvana-elsbroek
Ove napisał:Możliwe, że jest to gdzieś w tekście, ale w skali od 1 do 10 daję swojej spostrzegawczości ocenę poziomu podłogi, więc jakby wyszło, że powinnam wystukiwać numer do okulisty, a nie treść w KP... to poproszę o link w wademekum, dalej sobie poradzę. ;w;

Czy użycie mocy jest w jakiś szczególny sposób oczywiste dla griszy? Poza wizualnymi dowodami (wywołanie iskry/poruszenie wodą/zasklepienie rany) odczuwają to jakoś cieleśnie, intuicyjnie, psychicznie? Wiedzą czy robią to dobrze, czy źle, np. kiedy operują? Chodzi, przykładowo, o „spowolnienie akcji serca” przez uzdrowicieli — formalnie nie widać tego gołym okiem, więc czy jest szansa, że postać wykorzystała na kimś moc, nie mając o tym pojęcia?

Rozumiem, że do bardziej skomplikowanych akcji potrzebna jest wiedza, ale do jakichś przypadkowych? Czy takiemu szkwalnikowi, zanim zrozumiał, że szkwalnikiem rzeczywiście jest, zdarzało się wcześniej wywołać podmuch wiatru, np. pod wpływem emocji albo tak o, bo machnął sobie ręką?

*rzuca stołami* Skąd grisza wie, że jest griszą? I skąd inni wiedzą, że nim jest?
W sensie, w temacie jest wzmianka o przymusowym werbunku dzieci z Ravki posiadających dar. Ale na jakiej podstawie to weryfikują?

Więcej grzechów nie pamiętam, ale pewnie jeszcze tu wrócę. ;;;;;


Zacznę trochę od końca, ale mam nadzieję, że będzie zrozumiale ❤
Grisze w Ravce wykrywają Egzaminatorzy, wśród których co najmniej jeden z nich jest żywym amplifikatorem. Taki grisza przy dotyku wykryje zawsze każdego innego griszę, w taki sposób prowadzi się pobór.
W innych krajach tego nie ma, tam sporo osób nie wie o tym, że jest griszą lub swoją moc ukrywają, ze względu na strach. W takich sytuacjach grisza może się dowiedzieć dlatego, że akurat dokona czegoś co jednoznacznie wskazuje na to, że jest w stanie manipulować atomami. W książkach jest trochę przykładów grisz, którzy nie widzą, że nimi są, nawet w doroślejszym wieku. Szkwalnikowi, który nie wie, że jest szkwalnikiem może się zdarzyć, że wywoła podmuch wiatru, podobnie z każdym innym typem griszy. Oczywiście jest to niekontrolowane i bez premedytacji, ciężko wówczas mówić o jakiejś kontroli.
Używaniu mocy przez grisze zazwyczaj towarzyszą odczucia psychiczne, raczej poza efektami wizualnymi czują, że używają swojej mocy (zwłaszcza jeśli o niej wiedzą). W przypadkach takich jak wyżej mogą tego nie zauważyć, zwłaszcza jeśli w obawie przed czymś tłamszą swoje umiejętności, albo jeśli są małymi dziećmi. Nieużywanie mocy przez griszę, powstrzymywanie jej w sobie źle wpływa jednak na jego zdrowie (wygląd, kondycję skóry, włosów, sen etc). Mam nadzieję, że to odpowiada na Twoje pytanie.

Te rzeczy opisane są w kilku tematach na forum (tu, tu, tu), ale jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało je zadawaj!

Ketterdam
konto specjalne
Ketterdam
Pochodzenie : Kerch
Stanowisko : szef szefów
https://kerch.forumpolish.com
Lalique Calhoun napisał:Nie mam w zwyczaju narzekać na wygląd forum ani błagać na kolanach zmiany, ale tym razem chyba muszę - czy dałoby się może zwiększyć czcionkę na stronie głównej (każdą) forum? Może to ja zaczynam ślepnąć, bo wcześniej nie miałam takich problemów, ale teraz czuję się dosłownie jak kret; w postach jest wszystko świetnie i pięknie, ale te działy, podfora, opisy działów są taką czcionką dla mróweczek D:
A jeśli nie wszędzie, to chociaż proszę o zwiększenie jej w statystykach i liście gończym (userach) <3

Czcionka w statystykach i liście gończym powiększona, mam nadzieję, że teraz będzie w porządku <3

Co zaś tyczy się mamuciego komunikatu o edycji - jest to celowe i ułatwia nam pracę w wychwytywaniu edycji w ścianach tekstu. Zasadniczo w sesjach fabularnych, postów edytować się nie powinno, zwłaszcza w przypadku tych z ingerencją Mistrza Gry. Postaramy się zmniejszyć czcionkę i odrobinę ją przyciemnić, jednak użycie tego samego koloru co w pozostałych elementach forum raczej odpada, bo zacznie się zlewać. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie Cię zadowoli.

Selene Dixon
• alchemista •
Selene Dixon
Pochodzenie : Nowoziem
Stanowisko : Lalkarka, Płatna zabójczyni
https://kerch.forumpolish.com/t225-selene-dixon#412
Umm ja mam pytanie dotyczące misji, która się odbywa, a której zaczątek miał miejsce w magazynie - Dlaczego odbywa się ona właśnie teraz, skoro dostałem od Mistrza Gry PW z pytaniem czy byłby problem jakby odbyła się ona we wrześniu, ponieważ właśnie ma miejsce sezon urlopowy? Między innymi tą wiadomością, jak i sezonem urlopowym  jest spowodowana moja nieobecność na misji, na którą nie mam okazję już dołączyć, a na którą mocno liczyłem i szykowałem się we wrześniu. Gdybym chociaż otrzymał ja i pozostali gracze PW z wiadomością, że jednak misja się zacznie np za 2 dni, mógłbym inaczej wszystko sobie rozplanować mając to na uwadze. Możliwe, że inne osoby również.

Mistrz Gry
konto specjalne
Mistrz Gry
Stanowisko : Mistrz Gry
Istotnie początkowo zostało wystosowane zapytanie o wrzesień, ale w związku z tym, że większa część orzekła, że wolałaby rozpocząć wcześniej, misja ruszyła w sierpniu. Informacja o rozpoczęciu pojawiła się 13 sierpnia, zgodnie z zapowiedzią tutaj oraz informacją w głównej tabeli forum. MG dał też trzy kolejki na dołączenie do tej misji, co dało w zasadzie dodatkowy tydzień na mobilizację. Nie znajdowałeś się na nieobecności, podobnie jak osoby, o których być może wspominasz. Niestety nie mam wpływu na to, czy gracze logują się na forum - gdyby tak się stało, z pewnością zauważyliby stosowną informację.

Selene Dixon
• alchemista •
Selene Dixon
Pochodzenie : Nowoziem
Stanowisko : Lalkarka, Płatna zabójczyni
https://kerch.forumpolish.com/t225-selene-dixon#412
Cóż według mnie, jaśniejszą komunikacją byłoby, tak jak zostało uczynione z zapytaniem o wrzesień - po prostu wysłać wiadomość PW, że jednak termin to sierpień i misja zaczyna się wtedy i wtedy, skoro informacja z pytaniem o terminie wrześniowym tej samej misji została wysłana właśnie w taki sposób. Powiadomienie o PW przychodzi również na maila, co sprawia, że dużo łatwiej je zauważyć - i nie ma wtedy problemów z komunikacją ze mną i myślę, że z innymi również. A tak jest mi przykro, że przegapiłem misję, na którą się szykowałem odkąd została ogłoszona.

Sponsored content

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach